У 2019 році політичним партіям “роздадуть” 566 мільйонів гривень

На розвиток Національного агентства в Державному бюджеті України передбачено 4% від загальної суми бюджету НАЗК.

Про це інформує прес-служба Національного агенства з питань запобігання корупції.

Згідно з пунктом 8.2 статті 11 Закону України «Про запобігання корупції» за бюджетною програмою «Фінансування статутної діяльності політичних партій» 75% цієї суми (565,7 млн грн) Національне агентство має розподілити між парламентськими політичними партіями.

У 2018 році на фінансування статутної діяльності політичних партій виділено 513,7 млн грн. Збільшення у 2019 році видатків за бюджетною програмою «Фінансування статутної діяльності політичних партій» зумовлене підвищенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується при розрахунку обсягів фінансування парламентських політичних партій.

На розвиток Національного агентства в Державному бюджеті України на 2019 рік передбачено 36 млн грн, що становить 4% від загальної суми бюджету НАЗК.

Також за бюджетною програмою «Керівництво та управління у сфері запобігання корупції» 156,6 млн (21% бюджету) передбачено виділити на оплату праці, комунальні послуги та енергоносії.

Збільшення Національному агентству з питань запобігання корупції у 2019 році видатків за бюджетною програмою «Керівництво та управління у сфері запобігання корупції» пов’язане лише зі збільшенням видатків на модернізацію Єдиного державного реєстру декларацій.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Україна щороку втрачає від корупції близько $2 млрд, що еквівалентно двом бюджетам Нацполіції.

“За оцінкою МВФ, щороку Україна втрачає від корупції близько $ 2 млрд доларів. Це цифра, яка відповідає майже двом бюджетам Нацполіції, більш ніж 10 щорічних бюджетів Генеральної прокуратури, це близько двох третин оборонного бюджету, це 1,6 щорічного бюджету на охорону здоров’я, це понад 2,3 щорічного бюджету на систему освіти”, — повідомив Кястутіс Ланчінскас.

категорії
Економіка

Публікації по темі