У 2019 році трудові мігранти переведуть в Україну 12,2 мільярдів доларів, – НБУ

Зростає обсяг грошових переказів з Польщі, США і Чехіїї, але знижується з Росії.
https://narodna-pravda.ua/2018/06/12/migratsijna-sluzhba-gotova-zaplatyty-miljon-gryven-za-vydvorennya-migrantiv/

Національний банк України прогнозує подальше збільшення обсягу грошових переказів до країни від трудових мігрантів. Якщо в 2018 році українці переказали з-за кордону 11,6 млрд доларів США, то в 2019 році ця сума може зрости до 12,2 млрд доларів.

Такий прогноз дав на своїй сторінці у Facebook глава ради НБУ Богдан Данилишин.

“Грошові перекази – все більш вагоме джерело валютних надходжень в Україну. За даними Світового банку, починаючи з 2016 року їх обсяг стійко перевищує 10% ВВП”, – зазначив він..

За даними НБУ, четвертий рік поспіль зростає обсяг грошових переказів з Польщі – з 1,4 до 3,6 млрд доларів США. З Росії за останні роки відбулося суттєве зменшення переказів – з 1,7 млрд дол. до 1,1 млрд. Зросли надходження з США (з 0,5 до 0,8 млрд дол.) та Чеської республіки (з 0,3 до 0,8 млрд доларів). Йде зростання грошових переказів з Італії, Сполученого Королівства, Німеччини, Кіпру, Ізраїлю та інших країн.

Незважаючи на збільшення надходжень валюти в Україну, Богдан Данилишин попереджає: “Сильна зовнішня міграція, у тому числі висококваліфікованих працівників, разом із старінням населення, є значним викликом для держав з огляду на потребу підтримки конкурентоспроможної економіки. Приміром, “витік мізків”, зокрема, означає: втрату державних ресурсів, вкладених в їх освіту; звуження промисловості; погіршення ділового середовища”.

Варто вказати, що за даними Міністерства соціальної політики України, за кордоном на постійній основі перебуває 3 мільйони 200 тисяч українських трудових мігрантів.

категорії
Економіка

Публікації по темі