У 2019 році Укрзалізниця перевезла понад 40 млн тонн зернових вантажів

Це абсолютний рекорд за усі роки незалежності України.

У 2019 році Укрзалізниця перевезла понад 40 млн тонн зернових вантажів — абсолютний рекорд за усі роки незалежності України.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Упродовж минулого року Укрзалізниця перевезла рекордний за роки незалежності  України обсяг зернових вантажів — 40,5 млн тонн. Це, зокрема, на 20,1 % більше показника 2018 року.

За словами керівника компанії, наразі в Україні спостерігається щорічне збільшення врожаю зернових і тому Укрзалізниця та учасники ринку вдосконалили їх логістику. Зокрема, впроваджено графікові маршрути та збільшено власниками елеваторів інвестиції у свою інфраструктуру. «Минулого року ми перейшли до системної маршрутної роботи. Близько 180 станцій переорієнтувалися на маршрутні відправки. Окрім того, впровадили ефективну модель графікових маршрутів, коли вантажний поїзд відправляємо чітко за розкладом. У грудні, наприклад, запропонували ринку понад 500 графікових маршрутів. Це дозволило удвічі пришвидшити обіг вагона, до 6-7 діб, і, відповідно, збільшити швидкість доставки зерна на експорт», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Загалом впродовж минулого року на експорт перевезено 35,3 млн тонн, що на 30 % більше, ніж у 2018 році.

Також, за словами керівника компанії, такий підхід дозволив покращити планування перевезень — Укрзалізниця вчасно отримує інформацію, коли вантаж зайде в порт та вивантажиться зерно. «Впродовж цієї зими Укрзалізниця навантажила близько 1,8 тис. вагонів-зерновозів на добу — це досить високі показники. Проте Укрзалізниця планує і надалі збільшувати обсяги перевезень, шляхом кращої координації дій з аграріями, портовиками та всіма учасниками ринку щодо прискорення технологічних процесів розвантаження вагонів», – наголосив Євген Кравцов.

Ще один важливий та дієвий механізм збільшення ефективності реалізації послуги на перевезення в зерновозах власності Укрзалізниці за маршрутними відправками — аукціони в системі ProZorro.Продажі.

Наразі робочий парк вагонів-зерновозів  налічує близько 28 тисяч одиниць.

категорії
Економіка

Публікації по темі