У 2019 році видатки на медицину зростуть на 7%

Уряд планує витратити 86 млрд грн на систему охорони здоров’я у 2019 році.

В уряді розповіли про зміни в системі охорони здоров’я, запропоновані у бюджеті на наступний рік

Інформацію оприлюднили на Урядовому Порталі.

Відтак, наступного року на видатки, пов’язані з системою охорони здоров’я, передбачено 92,3 млрд грн. Минулого року цей показник був дещо менший – 86 млрд грн. Відповідно, витратити на медицину цьогоріч зростуть на 7%.

В уряді запропонували певні зміни до системи охорони здоров’я.

Відтак, продовжать фінансування програми «Доступні ліки», за якою люди мають можливість отримати безкоштовно або з незначною доплатою понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми. На сьогодні реалізовано 26,5 мільйона рецептів. Наступного року на її фінансування в бюджеті-2019 передбачено 1 млрд грн.

Також продовжить діяти програма із забезпечення ліками та медичними засобами в лікарнях, які пацієнти повинні отримувати безкоштовно. Наступного року на її реалізацію передбачено 5,9 млрд грн. Урядовці переконують, що вперше за сім останніх років країна повністю забезпечена вакцинами згідно з національним календарем щеплень.

Окрім того, вже з другої половини 2019 року за направленням сімейного лікаря пацієнти зможуть проходити безкоштовну діагностику – це найбільш необхідні дослідження і аналізи, рентген, УЗД, ехо серця, мамографія. За направленням сімейного лікаря вони будуть безкоштовними для пацієнтів. На програму «Безкоштовна діагностика» уряд виділив 2 млрд грн.

Варто зазначити, що з наступного року уряд починає реформу екстреної медичної допомоги, на що передбачено 1 млрд грн. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю нових «швидких» з сучасним обладнанням, створення сучасних диспетчерських, підвищення зарплат працівникам бригад екстреної медичної допомоги, які пройдуть додаткове навчання. Завдяки цьому будуть врятовані життя тисячам людей, які потребують допомоги в екстрених випадках.

Додамо, в 2019 році виділить 150 млн грн на закупівлю 13 ангіографів в межах розвитку мережі кардіоцентрів. В уряді зазначають, що за два роки була профінансована закупівля 26 ангіографів для оснащення кардіоцентрів. Ці центри працюють цілодобово без вихідних, і в разі гострого інфаркту міокарда людина отримує допомогу в них безкоштовно (обстеження, стентування).

 

категорії
Економіка

Публікації по темі