У 2020 році на дороги в Україні виділять до 113 млрд грн

9 млрд грн "Укравтодор" планує залучити за кошт єврооблігацій.

У 2020 році на ремонт автодоріг залучать 113 млрд грн. Із них 9 млрд планують виділити за кошт випуску “Укравтодором” євробондів, а також 35 млрд грн виділити з коштів, що надійшли від російського “Газпрому”.

Про це, як повідомляє ЦТС, в інтерв’ю Лізі розповів радник Прем’єр-міністра України Юрій Голик.

Також Голик розповів, як розподілятимуть кошти і про те, звідки їх братимуть.

“Дорожній фонд – 69 млрд грн. З нього віднімаємо оплату старых кредитів” Укравтодору “перед МФО – 7 млрд. Залишається 62 млрд. З них 5% – на безпеку дорожнього руху (3 млрд грн), 60% йде на” Укравтодор “( 37 млрд грн) і 35% – на обладміністрації (22 млрд грн). З 37 млрд грн “Укравтодору” віднімається утримання доріг – 6,5 млрд грн. Залишається 31,5 млрд. Ось цей обсяг в 31,5 млрд грн завірений постановою Кабміну. ​​Також 22 млрд грн вже пішли в ОДА. тобто 53, 5 млрд вже точно є “, – заявив радник прем’єра.

Далі він додав: “Держгарантії. У держбюджеті було 29 млрд держгарантій, з яких 10 млрд грн для” Укроборонпрому “, а 19 млрд грн не розписані. Ми швидко пожвавішали і забрали їх на” Укравтодор “: 10 млрд ми візьмемо в українських банків, на 9 млрд будуть бонди “Укравтодору”.

“Є ще 3 млрд дол., Які зайшли від” Газпрому “(” Нафтогаз України “отримав в кінці минулого року 2,9 млрд дол. В рахунок перемоги над” Газпромом “в Стокгольмському арбітражі. – ред.). Вони будуть витрачені на лікарні , енергоефективність і дороги. Скільки на дороги? Ми цілимося на 35 млрд грн, як буде в реальності – не знаємо.

Є ще гроші МФО. Цього року за укладеними контрактами, за якими виконуються роботи передбачено близько 700 млн дол. Але ці гроші будуть обрані не за один рік. Уявімо, що третина з них буде обрана в 2020-м. Це ще 6 млрд грн. Разом, отримуємо 113 млрд грн, проти 25 млрд грн в минулому році “, – підсумував Юрій Голик.

Нагадаємо, на дороги Україна взяла кредитів майже на 3 млрд доларів США. Кожного року держава закладає в бюджеті чималі кошти на будівництво доріг. Втім чимало автошляхів будують не за власні кошти, а за рахунок наданих іноземними партнерами кредитів.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі