У Мінфіні працюють над бюджетною декларацією на 3 роки

Бюджетну резолюцію Мінфін подасть в парламент до травня.
https://ubr.ua/finances/macroeconomics-ukraine/budjet-ukrainy-budut-planirovat-na-3-goda-vpered-469029

Міністерство фінансів працює над бюджетною декларацією на 2020–2022 роки, щоб підготувати відповідний проект до травня 2019 року.

Про це заявила Оксана Маркарова, міністр фінансів, під час засідання уряду.

“Півтора місяця ми вже працюємо над підготовкою бюджетної резолюції, яку ми подамо в парламент до травня місяця”, – заявила міністр фінансів.

За її словами, трирічне планування дає “зовсім інші сигнали” українському бізнесу і громадянам країни. При цьому вона додала, що завданням на поточний рік є прискорення економічного розвитку на базі досягнутої вже стабільності.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Україні перейде на трирічне бюджете планування. Закон “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України відносно впровадження середньострокового бюджетного планування” (проект № 8044) прийнято на вечірньому засіданні Верховної Ради 6 грудня.

Закон створює правову основу для впровадження середньострокового бюджетного планування. Зокрема, вводиться складання Бюджетної декларації як документу державного стратегічного планування, який визначатиме основні принципи бюджетної політики на середньостроковий період (замість Основних напрямів бюджетної політики на плановий рік та Прогнозу державного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди, які скасовуються).

Бюджетна декларація міститиме положення, зокрема, за основними прогнозними макропоказниками економічного і соціального розвитку України на кожен рік середньострокового періоду, основні завдання бюджетної політики, загальну оцінку фіскальних ризиків, загальні показники доходів, фінансування, витрат і кредитування держбюджету та ін.

категорії
Економіка

Публікації по темі

Новини