У МВФ розповіли про наслідки кризи 2008 року

Через десять років після світової фінансової кризи 2008 року більшість країн так і не зуміли досягти докризових обсягів виробництва Про це йдеться в огляді Міжнародного валютного фонду (МВФ) «Перспективи...

Через десять років після світової фінансової кризи 2008 року більшість країн так і не зуміли досягти докризових обсягів виробництва

Про це йдеться в огляді Міжнародного валютного фонду (МВФ) «Перспективи світової економіки».

За даними фахівців, криза негативно вплинула на рівнень народжуваності, міграцію і на нерівність у доходах.

«Найменше постраждали ті країни, чиї банки “піддавалися більш ефективному регулюванню і нагляду”, а також держави, фінанси яких “перебували в більш благополучному становищі”», – зазначено в повідомленні МВФ.

При цьому, аналітики стверджують, що серед економік, які в 2007-2008 роках пережили банківську кризу, приблизно у 85% обсяг виробництва все ще нижче докризового тренду. «Цей показник нижче (приблизно 60%) для групи, яка в 2007-2008 роках банківської кризи не зазнала».

Додають, що у зв’язку з кризою в багатьох країнах більш різко стали знижуватися рівні народжуваності. У МЕРТ вважають, що це призвело до падіння кількості робочої сили.

Крім цього, у країн з розвиненою економікою знизилися коефіцієнти чистої міграції (імміграція мінус еміграція).

«Нерівність доходів, мабуть, збільшилася, особливо там, де зниження обсягу виробництва і зайнятості після кризи було значним. В деяких випадках збільшення нерівності після кризи посилило тенденції, які вже існували до кризи, і, швидше за все, сприяло розчаруванню в традиційних політичних партіях, а також протекціоністських настроїв»,— вважають аналітики.

Спеціалісти МВФ переконані, що тяжкість наслідків кризи залежала і від того, які заходи країни вжили як до фінансового краху, так і відразу після. Зокрема, введені деякими країнами суворі обмеження в роки перед кризою (наприклад, ліміти на здатність банків випускати позики і займатися цінними паперами) зменшили ймовірність банківського краху в 2007-2008 роках. Крім того, знизити завданий виробництву збиток допоміг гнучкий обмінний курс.

У МВФ уточнюють, що низка країн вжили «безпрецедентних і виняткових заходів» підтримки економіки після кризи, в їх числі — банківські гарантії і вливання капіталу, що допомогло зменшити втрати обсягу виробництва. «Здатність реагувати на наступну кризу вирішальною мірою залежить від подолання таких побічних ефектів від виняткових заходів політики протягом останніх десяти років»,— підкреслили фахівці.

категорії
Економіка

Публікації по темі