У МВФ вимагають прискорити ухвалення держбюджету на 2019 рік

МВФ вимагає від України гарантій у вигляді остаточно затвердженого бюджету.

Жорстка позиція МВФ має стимулювати українську владу не зволікати з ухваленням державного бюджету на 2019 рік.

Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив Андрій Новак, голова Комітету економістів України.

Він зазначив, що МВФ вимагає від України гарантій у вигляді остаточно затвердженого бюджету. «Кредитори пам’ятають минулорічну історію, коли після ухвалення держбюджету в першому читанні в нашої влади раптово виникла ідея вдвічі підвищити мінімальну зарплату. Й у МВФ хочуть бути впевненими, що нічого такого між першим і другим читаннями цього разу не станеться», – підкреслив Новак.

Додає, що перш ніж «давати» Україні гроші, МВФ хоче побачити ухвалений бюджет.

За його словами, загрози дефолту для України поки немає. Гроші МВФ переважно йдуть на обслуговування зовнішнього боргу й частково на поповнення золотовалютних резервів. «Однак без грошей МВФ Україна зможе обслуговувати свій зовнішній борг щонайменше півроку, як і внутрішній. Далі вже буде дуже складно. І потрібно пам’ятати, що від співпраці з МВФ залежить також отримання Україною 1 мільярда від ЄС. Тому Кабміну та Верховній Раді потрібно вже зараз почати ворушитися, щоб не ухвалювати бюджет «під ялинку», – пояснив він.

Також додав, що поки питання про дефолт не піднімається. «Що стосується ймовірного дефолту, то він настане тоді, коли Україна не зможе виконувати свої зобов’язання щодо державного боргу. Поки про дефолт не йдеться».

категорії
Економіка

Публікації по темі