У Нацбанку розповіли, як саме транш МВФ допоможе в подоланні кризи

Головною передумовою збереження макрофінансової стабільності в Україні під час світової кризи є співпраця з МВФ.

Головною передумовою збереження макрофінансової стабільності в Україні під час світової кризи є співпраця з МВФ.

Про це заявив голова Національного банку Яків Смолій під час онлайн-брифінгу.

Україна впритул наблизилася до схвалення Радою директорів МВФ нової програми співпраці, зазначають у Нацбанку.

Оновлений прогноз НБУ щодо макрофінансової стабільності передбачає отримання першого траншу фінансування на суму близько $2 млрд у другому кварталі. Водночас відсутність домовленості про програму залишається основним ризиком для втілення цього прогнозу.

По-перше, це фінансування дасть змогу покрити збільшений до 7,5% ВВП дефіцит державного бюджету. Україна зможе впевнено пройти період пікового боргового навантаження, а також профінансувати заходи з підтримки бізнесу та населення в умовах, коли сповільнюється ділова активність, знижується зайнятість і податкові надходження до бюджету, а іноземні інвестори залишають ринки, що розвиваються.

По-друге, фінансування від МВФ та інших офіційних міжнародних партнерів допоможе підтримувати міжнародні резерви України на рівні $27-29 млрд протягом 2020-го та наступних років.

Перший транш від МВФ у розмірі $2 млрд Україна може отримати вже у травні. Про це раніше заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Ми очікуємо до кінця року $4 млрд. Перший транш буде до $2 млрд, і це буде в травні», — заявив Гетманцев.

Україна і МВФ досягли домовленості щодо нової трирічної програми розширеного фінансування в обсязі $5,5 млрд у грудні 2019 року. Для надання траншу рішення про нову програму має затвердити Рада директорів Фонду. Але для цього Україна має виконати низку умов і ухвалити низку законів.

Так, Верховна Рада 30 березня прийняла в цілому закон про ринок землі, а також проголосувала в першому читанні законопроект про банківську діяльність, який називають «антиколомойським законом». 13 квітня Рада прийняла оновлений держбюджет зі збільшеним з 2,1% до 7,5% ВВП дефіцитом.

На засіданні 16 квітня Рада внесла зміни в регламент, які дозволяють розглядати «антиколомойський» законопроект за особливою процедурою, адже депутати внесли до нього понад 16 тисяч правок. На сьогодні Рада розглянула вже близько половини з них. Коли відбудеться голосування за закон у другому читанні — поки не відомо.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі