У Нацбанку впевнені, що зростання цін цього року не перевищить 10%

Національний банк України перегляне свій прогноз щодо інфляції поточного року, але не очікує показника вище 10%.

Національний банк України перегляне свій прогноз щодо інфляції поточного року, але не очікує показника вище 10%.

Про це повідомляється на сторінці регулятора у Facebook з посиланням на підсумки наради правління НБУ з членами Спілки українських підприємців (СУП).

“Зараз ми переглядаємо наш макроекономічний прогноз, зокрема, і прогноз по інфляції. За нашими оцінками, темпи зростання споживчих цін цього року будуть залишатися в однозначному коридорі”, – наголошується в повідомленні.

За попередніми оцінками НБУ, інфляція в березні в річному вимірі залишалася на низькому рівні, і після стрибка цін на ряд товарів в умовах ажіотажу навколо епідемії та перших днів карантинних заходів це зростання сповільнилося.

Нагадаємо, Кабінет міністрів погіршив прогноз по інфляції, зарплаті та валовому внутрішньому продукту у раніше опублікованому макроекономічному прогнозі на 2020 рік.

У Кабміні очікують падіння ВВП на 4,8% і номінальний ВВП на рівні 3 трлн 985 млрд грн.

Інфляція на кінець року (грудень до грудня) — 11,6% (раніше 5,6%).

Рівень безробіття виросте до 9,4%, а середньомісячна зарплата (брутто) складе 10,7 тис. Грн (-4,5% з урахуванням інфляції).

Очікується зниження експорту товарів і послуг на 5,5% в порівнянні з 2019 роком (до $59,9 млрд), імпорту — на 10% (до $88,3 млрд). Дефіцит торгового балансу — $8,3 млрд.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі