У Нафтогазі відреагували на заяву Путіна про завищений тариф на транзит

Вітренко нагадав, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, що застосовується до транзиту газу відповідно до європейського тарифного кодексу.

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко прокоментував заяву Путіна про те, що Україна пропонує «економічно неприйнятний» тариф на транзит.

Про це Юрій Вітренко, виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» написав в Facebook.

Юрій Вітренко порекомендував Газпрому звернутися до українського регулятора та обґрунтувати необхідність зниження тарифу на транзит газу через газотранспортну систему України.

«Російській стороні роз’яснювали, що вона може звернутися до оператора або безпосередньо до регулятора (НКРЕКП) з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф вище тарифів альтернативних (конкурентних) газопроводів або якщо тариф робить експорт газу невигідним для Газпрому», – написав він.

Вітренко нагадав, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, що застосовується до транзиту газу відповідно до європейського тарифного кодексу.

«За цією методологією тариф повинен відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи. Іншими словами – розрахунки транзитного тарифу, які були показані Газпрому і які зараз коментує російська сторона, тільки покривають скориговані витрати оператора ГТС України. Тому цей тариф ніяк не може вважатися завищеними», – пояснив він.

Нагадаємо, Президент РФ Володимир Путін назвав «економічно неприйнятними» умови України для транзиту російського газу в Європу з 1 січня 2020 року. При цьому він заявив про бажання продовжувати транзит по території України.

Раніше Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію продовжити транзитний або укласти новий контракт строком на один рік. При цьому вимагає від України відмовитися від судових позовів, а також відновити прямі закупівлі газу в Росії.

Нафтогаз у своїй відповіді відмовився списувати майже 3 млрд дол. боргу російської компанії за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Також заявив, що готовий розглянути пропозицію по виплатах Газпромом боргів не грошовими коштами, а постачаннями газу. Повідомлялося, що Росія нібито розглядає таку можливість. Це підтвердив міністр енергетики РФ Олександр Новак.

Додамо, дедлайн для укладення довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України європейським правилам і українським законодавством – 13 грудня.

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі