У НКРЕКП затвердили методики тарифоутворення для розподілу та постачання електроенергії

Національна комісія затвердила основні нормативні акти, які визначають постачання електричної енергії.

«Необхідно прискорити подачу документів для встановлення нових тарифів з 1 грудня», – Оксана Кривенко

У п’ятницю, 5 жовтня, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила основні нормативні акти, які визначають процедуру та механізм формування тарифів на розподіл та постачання електричної енергії.

Про це повідомляє Прес-служба відомства.

Відтак, на відкритому засіданні були прийняті наступні нормативні акти: порядок встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії; методику розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг; порядок формування цін на універсальні послуги; методику розрахунку тарифу на послуги постачальника “останньої надії”; порядок формування ціни, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником “останньої надії”.

“З метою своєчасного запровадження нового ринку електричної енергії, наголошую всім ліцензіатам з розподілу електричної енергії та відповідних ліцензіатів з постачання електричної енергії на необхідності прискорити процес подачі відповідних документів для встановлення нових тарифів з 1 грудня 2018 року”, – зазначила Оксана Кривенко, голова НКРЕКП.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року в Україні має почати роботу новий ринок електроенергії. При цьому ціна електроенергії, що відпускається ТЕС та іншими виробниками, регулюватиметься виключно ринковим попитом і пропозицією.

Раніше в НКРЕКП заявляли, що тарифи на електроенергію в Україні, незважаючи на підвищення, досі залишаються найнижчими в Європі.

категорії
Економіка

Публікації по темі