У Пекіні обговорили можливість створення зони вільної торгівлі Україна – Китай

Співпраця з Китаєм є незмінним та стратегічним пріоритетом зовнішньоекономічної політики України, – Степан Кубів.

Сьогодні, 8 листопада 2018 у рамках робочого візиту до м. Пекін, КНР Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів зустрівся з Віце-прем’єром Держради Китаю Лю Хе.

Про це повідомив прес-центр Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

«Співпраця з Китаєм є незмінним та стратегічним пріоритетом зовнішньоекономічної політики України. За 8 місяців 2018 року товарообіг між Україною та Китаєм склав майже 6 млрд доларів і зріс на 21%. Але цей обсяг торгівлі не відповідає наявному потенціалу. У найближчі 5 років можемо збільшити товарообіг до 20 млрд доларів на рік. Тож нам слід активізувати роботу за усіма напрямками, які маємо та опрацювати нові інструменти», – зазначив Степан Кубів.

За його словами, після тривалої перерви у роботі міжурядової комісії зі співробітництва Україна-Китай вдалося відновити її діяльність, що дало суттєвий позитивний поштовх для активізації співпраці між країнами та нарощування обсягів торгівлі та кооперації між підприємствами Китаю та України.

Як зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі, у грудні 2017 року під час візиту Віце-прем’єра Держради КНР Ма Кая до Києва було підписано План дій Україна – КНР з реалізації ініціативи спільної побудови “Економічного поясу Великого шовкового шляху” та “Морського шовкового шляху ХХІ ст.».

Степан Кубів також додав, що для більш глибокого розвитку співпраці і торговельно-економічної взаємодії Україна – Китай слід розпочати роботу над ширшими можливостями для торгівлі між країнами.

«За кілька років Україна суттєво розширила власну мережу преференційних режимів торгівлі. Маємо нову угоду про вільну торгівлю з Канадою, завершили переговори про вільну торгівлю з Ізраїлем, завершуємо переговори з Туреччиною. Ми бачимо ефективність цих угод, тож пропоную розпочати спільні українсько – китайські консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі Україна-Китай», –  додав Степан Кубів.

Учасники зустрічі також обговорили співпрацю у рамках ініціативи Голови КНР Сі Цзіньпіна «Один пояс і шлях», а також співпрацю у сфері енергетики, як традиційної так і альтернативної, інфраструктурних проектів, промисловості, машинобудування, сільського господарства та агроіндустрії, інновацій та цифровізації та інші поточні та перспективні проекти.

категорії
Економіка

Публікації по темі