У Раді зареєстрували зміни до закону “Про ринок електроенергії”

Планують закріпити поступовий перехід до ринкових механізмів формування цін.

Законопроект про внесення змін до закону “Про ринок електроенергії” щодо надання універсальної послуги (№9223) зареєстровано у Верховній Раді в п’ятницю.

Про це інформує Інтерфакс-Україна.

«Міністерство енергетики та вугільної промисловості спільно з профільним комітетом Ради анонсував внесення до парламенту законопроекту про зміни до закону “Про ринок електроенергії”, спрямованого на запобігання проблемам, які можуть виникнути під час запуску роздрібного ринку електроенергії», – йдеться в повідомленні.

Зокрема зазначають, що для гарантованої поставки електроенергії найуразливішим споживачам заплановано закріпити поступовий перехід до ринкових механізмів формування цін. Йшлося про постачання електроенергії таким споживачам на умовах універсальної послуги – за цінами, що розраховуватимуть за затвердженою НКРЕКП методикою.

Крім того, повідомлялося про плани закріпити поступовий перехід до ринкових механізмів формування цін, забезпечення ефективного захисту прав споживачів, зокрема вільного вибору ними постачальника електроенергії, безпеки постачання, а також спрощення порядку укладення договорів. Також анонсувалося, що законопроект передбачить регулювання таких питань, як визначення постачальника “останньої надії”.

При цьому, наголошують, що текст проекту, ініціаторами якого виступили члени парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Домбровський, Лев Підлесецький, Андрій Лопушанський, Михайло Бондар та ін., на сайті Верховної Ради наразі відсутній.

категорії
Економіка

Публікації по темі