У вересні на Львівщині ціни підвищились на 0,9%

Інфляція на споживчому ринку Львівської області у вересні 2019 року у порівняні з попереднім місяцем становила 0,9%, а з початку року – 3,4%.

Інфляція на споживчому ринку Львівської області у вересні 2019 року у порівняні з попереднім місяцем становила 0,9%, а з початку року – 3,4%.

Про це свідчать дані Держстату.

У Львівській області у вересні у порівнянні з серпнем цього року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 0,5%. Зокрема, найбільше подорожчали гречані крупи (на 29,4%), з фруктів найбільше зросли ціни на цитрусові. Подорожчала також картопля, молоко, маргарин, свинина, риба, макаронні вироби та хліб. Натомість яйця подешевшали на 9,2%, пшоно
– на 5,7%, цукор – на 2 %, птиця – на 1,4%, олія соняшникова – на 1 %.

Варто зауважити, що підвищились ціни також на алкоголь та тютюн. У тому числі тютюнові вироби здорожчали на 2,2%, алкогольні напої – на 0,7%.

Одяг і взуття подорожчали у середньому на 6,4% через надходження у продаж товарів осінньо-зимового асортименту. Зокрема взуття подорожчало на 8,1%, одяг – на 4,9%. Зниження цін у житлово-комунальній сфері на 0,8% відбулося, головним чином,
внаслідок зниження тарифів на газ природний. Разом з тим, вартість послуг водопостачання збільшилася на 1,1%.

Держстат також повідомляє, що послуги страхування особистого транспорту подорожчали на 11%, освіти – на 10%, готелів – на 2,9%, харчування поза домом – на 2,2%. Водночас на 2,4% подешевшали туристичні послуги.

Нагадаємо, індекс споживчих цін на продукти харчування та безалкогольні напої у 2019 році зріс на 8,5% порівняно з минулим роком. Найбільше індекси споживчих цін зросли на фрукти – 38,1% та макаронні вироби – 20%. Індекс цін на хліб у 2019 змінився на 14,5%. Натомість ціни на яйця знизились на 22,1% у порівнянні з минулим роком. Впала вартість соняшникової олії на 8,4% та на овочі на 1%.

Довідка

Індекс споживчих цін (ІСЦ, індекс інфляції) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств).

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі