У Відні розпочалися переговори щодо транзиту газу

Переговори відбуваються на рівні корпорацій. Газпром, Нафтогаз та Оператор ГТС України.

У Відні проходять переговори між українською та російською сторонами про укладання нового договору на транзит російського газу через ГТС України.

Про це повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак, передає hromadske.

«Переговори відбуваються на рівні корпорацій. Газпром, Нафтогаз та Оператор ГТС України. Зараз вони обговорюють на корпоративному рівні ті питання, які на порядку денному», — повідомив Новак.

Зазначимо, що нові переговори у Відні раніше не анонсувалися. Оскільки це переговори на рівні корпорацій, а не на політичному рівні (рівні міністрів), тому за їхніми підсумками не очікується укладання та підписання контракту на транзит газу.

Новий раунд переговорів на політичному мав відбутися 5 грудня, однак ця зустріч не відбулася.

Напередодні президент РФ Володимир Путін назвав «економічно неприйнятними» умови України для транзиту російського газу в Європу з 1 січня 2020 року. При цьому він заявив про бажання продовжувати транзит по території України. У Нафтогазі відреагували на заяву Путіна і пояснили структуру ціни.

Дедлайн для укладення довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України європейським правилам і українським законодавством — 13 грудня.

Газове питання і не лише президенти України і Росії планують обговорити під час зустрічі в нормандському форматі 9 грудня в Парижі.

Діючий транзитний контракт України з Газпромом був укладений в 2009 році терміном на 10 років.

У Нафтогазі вважають, що, найімовірніше, Газпром не підпише контракт, але Україна і європейські партнери готові до цього і накопичили достатньо запасів газу у сховищах.

7 листопада Укртрансгаз модернізував газовимірювальну станцію «Гребеники», що на кордоні з Молдовою. Тепер станція готова до реверсного трансбалканського транспортування газу в разі припинення транзиту з РФ.

категорії
Економіка

Публікації по темі