Україна погодила з МВФ поступове підвищення ціни на газ

Уряд домовився з МВФ про поступове підвищення вартості газу для населення до рівня імпортного паритету.

Україна досягнула домовленості з Міжнародним валютним фондом про поступове підвищення вартості газу для населення до рівня імпортного паритету.

Про це повідомив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв 18 вересня на пленумі Європейської бізнес-асоціації.

“Підвищення ціни на газ було одним з головних і останньою невиконаною умовою надання кредиту. Є попередній компроміс, якого уряд досяг із МВФ. Темпи наразі обговорюють”, – вказав Коболєв.

Він додав, що основним питанням, яке обговорюється на переговорах з місією МВФ, які на поточний момент проходять в Києві, є саме питання ціни на газ. Коболєв зазначив, що на першому етапі уряд не стане піднімати ціни на 23,5-25%, як передбачали українські ЗМІ.

Голова НАК також вказав, що другим важливим питанням у переговорах із МВФ є проблема мільярдних заборгованостей газзбутів перед компанією та необхідність усунення цих посередників, якщо вони не забезпечуватимуть стовідсоткові розрахунки. За словами Коболєва, заборгованість регіональних газозбутових підприємств перед НАК на середину вересня становить 19,7 млрд грн.

За попередніми даними, поступове підвищення цін на газ планують реалізувати з початком опалювального сезону, при цьому основне підвищення цін заплановане на другу половину 2019 року після президентських виборів.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики стверджують, що у випадку підняття цін на газ субсидій все одно вистачить усім, кому вони потрібні.

категорії
Економіка

Публікації по темі