«Україна вироблятиме на рік по 100 млн тонн зернових», – Українська зернова асоціація

За прогнозами УЗА, збір зернових культур в Україні до 2022 року може досягти 100 млн тонн.

Українські аграрії мають можливість збільшити виробництво зернових завдяки впровадженню нових технологій.

За прогнозами Української зернової асоціації, збір зернових культур в Україні до 2022 року може досягти 100 млн тон.

Про це повідомив Сергій Іващенко, в.о. виконавчого директора Української зернової асоціації під час круглого столу в Києві.

За його словами, збільшення виробництва стане можливим за рахунок впровадження технологій і збільшення урожайності. «Україна готова збільшувати виробництво. Якщо зараз збір зернових 60-70 млн тонн, то ми можемо збільшити до 100 млн тонн вже протягом чотирьох років», – стверджує Іващенко.

Президент УЗА Микола Горбачьов в доповіді на аграрно-логістичному форумі “Дніпро-Дунай-Чорне море» зазначив, що українські аграрії сьогодні отримують в рази менше зернових культур порівняно з європейськими країнами. «Українські аграрії в даний час як і раніше збирають близько 4 тонн пшениці і трохи більше 5 тонн кукурудзи з одного гектара, тоді як європейські фермери досягли середнього показника в 8 т/га пшениці, а в США врожайність кукурудзи складає 11 т/га», – зауважив Горбачьов.

Також М. Горбачьов додав, що одним з ключових складових зростання врожайності є збільшення інвестицій в аграрний сектор України. «Чим більше інвестицій приходить в сільське господарство, тим вище врожайність», – зазначив він.

При цьому, Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує збільшення виробництва зернових і зернобобових культур до 100 млн тонн лише до 2030 року.

Зазначимо, що під час прес-конференції 19 грудня 2017 року президент УЗА Микола Горбачов прогнозував досягнення поставленої мети виробництва 100 млн тонн зернових до 2020 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі