Українські поліцейські розбили в ДТП кожне шосте патрульне авто

В окремих підрозділах патрульної поліції технічно несправна майже половина патрульних автомобілів

Нацполіція не може експлуатувати 79 власних автомобілів через їхню технічну несправність, ще понад 300 автівок були розбиті внаслідок ДТП протягом 2017-2018 років

Про це стало відомо зі звіту Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Нацполіції.

За даними звіту, патрульна поліція користується 1876 автомобілями, здебільшого, яких вона отримана у своє розпорядження протягом 2015–2016 років. Кожна шоста патрульна машина не працює через  пошкодження, які були  отримані  внаслідок  ДТП.

До прикладу, в Управлінні патрульної поліції у Львівській області із 92 автомобілів у неробочому стані перебуває і не експлуатується 47, у тому числі 43  патрульні автомобілі.  В  Управлінні  патрульної  поліції  у місті Київ – із наявних 300 автомобілів у неробочому стані перебуває 105, з яких 95 були пошкоджені внаслідок ДТП.

Ба більше, аудитори встановили, що поліція не провела жодного службового розслідування по 174 ДТП за участі патрульних автомобілів. Винні у цих аваріях не були встановлені.

Рахункова палата також зауважила, що автомобілі патрульної поліції здебільшого не обладнані відеореєстраторами. Наприклад, Управління патрульної поліції у Харківській області отримало 80 автомобільних камер, які  не були укомплектовані картками пам’яті, через що реєстратори не використовуються донині. Таким чином, поліцейським важче визначити, хто винен у вчиненому ДТП насправді.

Нагадаємо, що ДП «Держекоінвест» у 2012-2013 роках уклало угоду з японською компанією «Сумімо Корпорейшен» щодо постачання гібридних автомобілів «Toyota Prius» для МВС Україна на суму 496 млн грн. Деталі цієї угоди – всупереч закону – не були опубліковані у «Віснику державних закупівель».

категорії
Економіка

Публікації по темі