Украерорух модернізує системи керування повітряним рухом

Украерорух успішно завершив приймальні випробування нової автоматизованої системи керування повітряним рухом у Львівському регіональному структурному підрозділі підприємства.

Украерорух успішно завершив приймальні випробування нової автоматизованої системи керування повітряним рухом у Львівському регіональному структурному підрозділі підприємства.

Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Виробник системи – відома компанія «Indra Sistemas S.A» (Іспанія). Далі – сертифікація системи Державіаслужбою та введення в експлуатацію.

«Незважаючи на штиль у небі, Украерорух продовжує розвиватися і створює хороші інформаційні приводи. Ми віримо в майбутнє авіації і продовжуємо вдосконалювати аеронавігаційну систему України, – зауважив керівник підприємства Андрій Ярмак. – Учора завершили приймальні випробування нової системи управління повітряним рухом у Львівському регіональному структурному підрозділі. До середини літа така ж система буде розгорнута в Одеському структурному підрозділі. Дякую колегам зі Львівського РСП за прекрасну роботу!».

Система забезпечить можливість впровадження регіонального повітряного простору вільних маршрутів (FRA) між суміжними центрами організації повітряного руху і в подальшому забезпечить 5 миль горизонтального ешелонування.

Всі етапи випробування проводилися згідно із затвердженими програми випробувань автоматизованих систем керування повітряним рухом. У процесі всіх випробувань крок за кроком перевірялися: повнота і якість функціоналу системи, обробка польотних даних, інструментарій керування повітряним рухом, мережі безпеки (Safety Nets), організації потоків повітряного руху, інтерфейсу відображення повітряної обстановки і польотних стрипів, запису та відтворення інформації, контролю і моніторингу, супроводу спільних баз даних, інструментарій конфігурацій робочих місць диспетчерів і аналізу даних для безпечної організації повітряного руху та експлуатаційна документація.

У ході приймальних випробувань перевірено також обмін польотними даними між автоматизованою системою та системою планування Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького, що важливо для більш якісної взаємодії між Украерорухом та службами аеропорту.

Системи за цими проектами закуплені в попередні роки, тому їх впровадження не вимагає значних капітальних інвестицій. Безумовно, ситуація в країні безпосередньо могла вплинути на терміни реалізації, але керівництво Украероруху прийняло рішення про необхідність завершення проекту для якнайшвидшого переходу на сучасне обладнання.

Андрій Ярмак: «Важливо й те, що наші авіадиспетчери готові сісти за диспетчерський пульт уже сьогодні. Вони пройшли необхідну підготовку на диспетчерському тренажері, який ми ввели в експлуатацію ще в листопаді минулого року».

Автоматизовані системи керування повітряним рухом виробництва «Indra» вже працюють у підрозділах Украероруху в Дніпрі та Харкові.

Саме в ці дні Украерорух планував зустріч із польськими та словацькими колегами для обміну досвідом та обговорення специфіки використання цієї системи різними провайдерами.  Ця зустріч, на жаль, була відкладена, однак ми чекаємо колег, щойно кордони країн буде відкрито.

 Довідка

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух), створене у 1992 р., є основою національної аеронавігаційної системи та Об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України (ОЦВС). Серед основних завдань підприємства – обслуговування повітряного руху, організація і менеджмент повітряного простору й організація потоків повітряного руху; організація радіотехнічного й електротехнічного забезпечення обслуговування повітряного руху та виконання польотів; забезпечення діяльності та розвитку підрозділів ОЦВС; організація аварійного сповіщення й участь у проведенні пошуково-рятувальних робіт; надання аеронавігаційної інформації користувачам повітряного простору. До складу Украероруху входять шість регіональних структурних підрозділів: Львівський, Одеський, Дніпровський, Харківський, «Київцентраеро» та «Кримаерорух».

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі