Україна буде розвивати “зелену” електроенергетику

Підписаний Меморандум про партнерство у напрямку розвитку відновлюваної електроенергетики.

Сергій Савчук, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, та Юрій Фаворський, президент Асоціації сонячної енергетики України, підписали Меморандум про партнерство у напрямку розвитку відновлюваної електроенергетики

Інформацію оприлюднили на Урядовому порталі вчора, 6 жовтня.

В повідомленні зазначають, що за 9 місяців цього року встановлено майже 500 МВт нових потужностей у цій сфері, що майже у 2 рази більше, ніж за весь 2017 рік.

За даними відомства, більша частина нововведених проектів у 2018 році – це сонячні електростанції загальною потужністю 355 МВт, що у понад 1,5 рази більше, ніж у всьому 2017 році. “Стрімкий попит на сонячні панелі спостерігається серед приватних домогосподарств. За останні 3,5 роки в Україні 4660 родин встановили сонячні станції загальною потужністю 89 МВт. Для порівняння на початку 2015 року таких сімей було лише 40”, – зазначив Сергій Савчук.

Вказують, що серед завдань відомств надважливою є оптимізація стимулів у галузі відновлюваної електроенергетики та поетапний перехід на світову систему “зелених” аукціонів.

Зокрема, Держенергоефективність та Асоціація сонячної енергетики України планують спільно працювати у стимулюванні виробництва обладнання та технологій для об’єктів відновлюваної енергетики в Україні, залученні інвестицій та популяризації потенціалу вітчизняного ринку “зелених” проектів для бізнесу та інвесторів.

категорії
Економіка

Публікації по темі