Україна цього року має віддати 14,2 млрд доларів боргів, – Мінфін

Продовження реформ дозволять Україні отримати другий транш кредиту від ЄС та кредит під гарантію Світового Банку.

Загальний обсяг платежів за державним боргом у 2019 році заплановано у 417 млрд грн, або 14,2 млрд доларів.

Про це свідчать дані Макроекономічного огляду і прогнозу Міністерства фінансів України.

“На 2019-2021 роки припадає пік виплат державного боргу. Загальний обсяг платежів за державним боргом у 2019 році заплановано у 417 млрд грн (14,2 млрд доларів), в тому числі в іноземній валюті – близько 9 млрд доларів”, – йдеться в огляді.

Згідно із документом, продовження реформ, які, зокрема передбачені в Меморандумі про співпрацю з МВФ, дозволять Україні користуватися зовнішнім фінансуванням, а крім того, отримати другий транш кредиту від ЄС та кредит під гарантію Світового Банку.

Також автори огляду зазначили, що в наступному році держава має виплатити значно менше за боргами – 387,4 млрд грн, тоді як на 2021 рік припадає пік виплат – 434,4 млрд грн.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що за даними Міжнародного валютного фонду світовий борг досяг рекордно високого рівня у 184 трлн. доларів США.

Дані МВФ показують, що в середньому світовий борг в даний час перевищує 86 тис. доларів США на людину, що більш ніж в два з половиною рази перевищує середній дохід на душу населення. Оновлена цифра світового боргу дорівнює 225% світового ВВП у 2017 році.

категорії
Економіка

Публікації по темі