Україна і Словаччина готові наростити взаємний товарообіг до 1,5 млрд доларів

Словаччина входить до топ-20 торговельних партнерів України серед країн Євросоюзу.

Україна і Словаччина готові наростити взаємний товарообіг до 1,5 млрд дол. та зберегти статус основних-країн транзитерів газу в Європу.

Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Прем’єр-міністром Словацької Республіки Петером Пеллегріні, передає Урядовий портал.

Україна та Словаччина готові наростити взаємний товарообіг до 1,5 млрд доларів на рік з сьогоднішнього показника в майже 1,4 млрд дол. і зберегти свій статус країн – основних транзитерів газу до Європейського Союзу.

«Приємно відзначити зростання двостороннього товарообігу минулого року на майже 18%. Але цього недостатньо: давайте визначимо завдання – вийти в 2019 році на 1,5 млрд дол.», – сказав Володимир Гройсман. А також додав, що Словаччина входить до топ-20 торговельних партнерів України серед країн Євросоюзу.

Щодо транзитного потенціалу двох країн співрозмовники відзначили не тільки енергетичну складову питання – Словаччина, приміром, вже 4,5 роки забезпечує реверсні поставки газу в Україну, – а транспортну складову. Володимир Гройсман також запропонував опрацювати питання створення мультимодальних логістичних центрів (парків) в Україні та Словаччині, що обумовлено активним розвитком залізничного руху за маршрутом Азія – Європа. Функціонування таких центрів – попередньо в українському Чопі та словацькому Кошіце – може стати двостороннім стратегічним проектом. Його реалізації сприятиме й посилення транскордонного співробітництва двох країн, включаючи розвиток прикордонної інфраструктури, функціонування спільних пунктів пропуску та організація спільного прикордонно-митного контролю.

Нагадаємо, керівники аграрних відомств України та Словаччини обговорили стан та перспективи розширення торговельно-економічної та інвестиційної співпраці в галузі АПК.

категорії
Економіка

Публікації по темі