Україна має віддати третину бюджету 2019 року на погашення зовнішніх боргів

Україна повинна віддати 427 млрд грн зовнішніх боргів, що становить третину від держбюджету на 2019 рік.

“Україна має віддати третину бюджету-2019 на погашення зовнішніх боргів”, – Гройсман

Про це повідомив Прем’єр-міністр України в ефірі каналу ICTV.

Володимир Гройсман заявив, що державний бюджет наступного року складатиме один трильйон двісті мільярдів гривень. «Від цієї суми нам потрібно віддати 427 мільярдів гривень зовнішніх боргів, тобто третю частину бюджету”, – наголосив він.

Тим часом Оксана Маркарова, в.о. міністра фінансів, зазначила, що Кабмін ухвалив стратегію управління зовнішнім боргом, перш ніж передавати держбюджет-2019 на розгляд парламенту.  “У найближчі три роки ми не тільки будемо виконувати всі наші зобовязання, але й зменшувати поступово відношення боргу до нашого ВВП”, – додалаМаркорова.

Зазначимо, раніше у Нацбанку повідомили, що Україна може отримати транш МВФ у розмірі близько $2 млрд до кінця осені. Втім, однією з вимог Фонду для подальшого фінансування залишається підвищення ціни на газ для населення.

Коментуючи це, Гройсман зауважив, що у питанні з МВФ йдеться про зовнішні зобов’язання, а для України важливо мати можливість працювати з міжнародними фінансовими ринками. Зауважує, що у період з 2005 до 2013 року країна “набрала” боргів на $50 млрд.

категорії
Економіка

Публікації по темі