Україна наростила імпорт газу до максимальних обсягів

Імпорт газу Україною досяг 66,3 мільйонів кубометрів, що відповідає 100% технічних потужностей.

Імпорт газу Україною досяг 66,3 мільйонів кубометрів, що відповідає 100% технічних потужностей.

Про це повідомив у Facebook директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон.

“Цей день настав! Імпорт газу досяг 66.3 млн м3, що відповідає 100% технічних потужностей. Знакова подія”, – йдеться в повідомленні.

За словами Сергія Макогоненка, Україна не може використовувати всю інфраструктуру на кордоні, оскільки велика її частина все ще контролюється Газпромом і він відмовляється приводити правила роботи на ній до європейських норм.

Він висловив упевненість, що з 1 січня 2020 року ця проблема зникне. “Якби зараз у нас працювали європейські правила, то ми могли б зараз імпортувати 366 млн кубометрів. 66 – фізично і ще 300 – віртуально шляхом заміщення транзитних обсягів”, – додав він.

На сайті Укртрансгазу останні дані щодо імпорту газу доступні за суботу, 20 липня. В цей день було імпортовано 65,3 млн кубометрів.

Нагадаємо, що Україна спочатку року почала нарощувати імпорт газу.

Україна в січні-квітні 2019 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, збільшила імпорт природного газу на 9% – до 2,4 мільярда кубометрів.

Згідно з повідомленням, імпорт газу в зазначений період здійснювався виключно з Європи. Зокрема, за інформацією “Укртрансгазу”, в січні-квітні 2019 року було імпортовано 1,2 мільярда кубометрів газу по Словацькому газотранспортному коридору, з Польщі та Угорщини – 0,4 мільярда кубометрів та 0,7 мільярда кубометрів відповідно.

категорії
Економіка

Публікації по темі