Україна піднялася у рейтингу глобальної конкурентоспроможності

Минулого року Україна була на 89 місці в рейтингу.

Україна посіла 83 місце серед 140 країн в рейтингу глобальної конкурентоспроможності економіки, піднявшись на шість позицій в порівнянні з 2017 роком.

Відповідні дані опублікував у звіті Global Competitiveness Index, випущений Всесвітнім економічним форумом спільно з Євразійським інститутом конкурентоспроможності та консалтинговою компанією Strategy Partners.

Згідно з рейтингом, за макроекономічною стабільністю Україна займає 131 місце, фінансовою системою – 117 місце, за рівнем державних інституцій – 110 місце, охороною здоров’я – 94 місце, динамікою бізнесу – 86 місце, за рівнем адаптації технологій – 77 місце, ринком товарів – 73 місце, ринком праці – 66 місце, за здатністю до інновацій –  58 місце, за інфраструктурою – 57 місце, обсягом ринку –  47 місце, за рівнем освіти – 46 місце.

У дослідженні обґрунтували це тим, що в Україні слабо розвинені інститути, вкрай нестійкі фінансова система і макроекономічні показники.

«Сусідами» України у рейтингу стали Домініканська Республіка та Македонія.

Очолюють рейтинг такі країни як США, Сінгапур, Німеччина, Швейцарія, Японія, Нідерланди, Гонконг, Великобританія, Швеція і Данія. Останні місця рейтингу займають Гаїті, Ємен і Чад.

Варто зазначити, що торік Україна була на 89 місці в рейтингу, але серед 135 країн.

 

 

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі