Україна підписала Угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем

З моменту набуття чинності Угоди будуть скасовані ввізні мита для близько 80% українських промислових товарів.

21 січня 2019 року Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економічного розвитку і торгівлі України, підписав  Угоду про вільну торгівлю між Україною та  Ізраїлем.

Про це інформує “Урядовий портал”.

“Угода про вільну торгівлю Україна-Ізраїль – це нові кращі можливості для українських експортерів. З моменту набуття чинності Угоди будуть скасовані ввізні мита для близько 80% українських промислових товарів. Також завдяки скасуванню близько 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію стане можливим високотехнологічний інвестиційний імпорт. Це сприятиме модернізації промислового виробництва в Україні та збільшить додану вартість виробленої в Україні продукції”, – підкреслив Степан Кубів.

Також Степан Кубів зазначив, що Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дозволяє зберегти та розширити традиційний експорт для України, зокрема для продукції АПК, та відкрити нові можливості для експорту товарів з високою доданою вартістю.

“З 1 січня цього року Україна набула членства в Пан-Євро-Мед*, що дозволяє нам створити трикутник вільної торгівлі ЄС-Україна-Ізраїль. Це означає, що українські виробники зможуть імортувати сировину та матеріали з Ізраїлю, переробляти їх в Україні та експортувати з пільговою ставкою мита до ЄС. Це створює додаткові стимули для розміщення виробництва з високою доданою вартістю саме в Україні. Для українців це означатиме нові робочі місця, гідну зарплату та кращі умови для життя”, – пояснив Перший віце-прем’єр-міністр України.

В Уряді додали, що Угода з Ізраїлем сприятиме збільшенню обсягу торгівлі та інвестиційної співпраці. Експорт українських товарів до Ізраїлю вже зростає. Якщо за підсумками 2016 року Україна експортувала до Ізраїлю товарів на 488,5 млн доларів, то в 2017 році ця цифра становила вже 604,6 млн доларів. За 11 місяців 2018 року експорт до Ізраїлю перевищив $535 млн. При цьому імпорт ізраїльських товарів за 11 місяців 2018 року склав лише 186 млн доларів.

Крім того, станом на 01.10.2018 року Ізраїль інвестував в економіку України 46,7 млн доларів.

“Ми очікуємо зростання ізраїльських інвестицій у розвиток агропромислового комплексу, створення нових та модернізацію існуючих виробництв агропродукції, зокрема із застосуванням новітніх технологій та ІТ, а також збільшення високотехнологічних виробництв в інших галузях української економіки”, –  підкреслив Степан Кубів.

категорії
Економіка

Публікації по темі