Україна потребуватиме продовження співпраці з МВФ у 2020 році, — Світовий банк

У Світовому банку вказали, що Україна зіткнеться з величезними потребами у фінансуванні в найближчі три роки.

Україна після завершення поточної кредитної програми Stand-by (SBA) Міжнародного валютного фонду у березні 2020 року продовжить потребувати співпраці з МВФ.

Про це йдеться в огляді Світового банку про економіку регіону Європи і Центральної Азії за квітень.

“Україні буде як і раніше потрібна програма МВФ після закінчення терміну дії SBA у березні 2020 року”, – йдеться в огляді.

Так, у Світовому банку вказали, що Україна зіткнеться з величезними потребами у фінансуванні в найближчі три роки, що потребуватиме мобілізації значного міжнародного фінансування та досягнення фіскальної мети щодо дефіциту в 2,5% ВВП для підтримки макроекономічної стабільності.

“Україні необхідно близько 11 мільярдів доларів на рік (8% ВВП на рік) для погашення державного боргу та фінансування дефіциту бюджету у 2019, 2020 і 2021 роках. Для залучення необхідного фінансування вкрай важливо підтримувати темпи реформи і не відставати від завершення оглядів МВФ”, – вказали у Світовому банку.

Також зазначається, що Україна залишається вкрай вразливою для зовнішніх шоків і циклів товарних цін через незавершену структурну трансформацію економіки.

“Для підвищення стійкості до зовнішніх шоків Україні потрібно більш високе і стійке економічне зростання, підтримуване секторами, пов’язаними із торгівлею, та з більш високою доданою вартістю. Це потребує значних капіталовкладень і більш глибокої інтеграції в глобальні виробничо-збутові ланцюжки”, – сказано в огляді.

Для сприяння інвестиціям, як зазначили у Світовому банку, Україні “вкрай важливо підтримувати темпи реформ, знижувати макроекономічні ризики і забезпечувати погашення державних зовнішніх зобов’язань”.

Також сьогодні повідомляли, що прогноз Світового банку щодо зростання внутрішнього валового продукту України на 2019 рік впав з початку року від 2,9% до 2,7%.

Згідно з даними, за 2019 рік зростання економіки України очікується на рівні 2,7%, 2020  – 3,4%, 2021  – 3,7% (зміна за рік у відсотках). Інфляцію Світовий банк для України прогнозує на рівні 6,8%  (2019 рік), 6% (у 2020 рік), та 5,4% (2021 рік).

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі