Україна приєднається до системи міжнародного депозитарію Clearstream

У 2019 році Україна приєднається до системи міжнародного депозитарію Clearstream.

У 2019 році Україна приєднається до системи міжнародного депозитарію Clearstream.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Міжнародний центральний депозитарій цінних паперів Clearstream, Група Deutsche Börse, та Національний банк України спільно надають доступ для іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів через систему Clearstream. Встановлення «лінку» з українським ринком (рахунку міжнародного депозитарію в депозитарії Національного банку) планується на перший квартал 2019 року.

Заначається що це дозволить здійснювати розрахунки за всіма державними облігаціями в гривні через міжнародну систему Clearstream, збільшуючи ефективність розрахунків і водночас зменшуючи їхню вартість для інвесторів.

Очікується, що завдяки наданню доступу іноземним інвесторам до облігацій внутрішньої державної позики через Clearstream зросте попит на українські державні цінні папери, що сприятиме підвищенню їхньої ліквідності і привабливості на міжнародних ринках. Як наслідок, український Уряд отримає переваги від розширення кола джерел довгострокового фінансування та зниження вартості боргових коштів. До того ж, це сприятиме покращенню валютної структури державного боргу і трансмісійного механізму монетарної політики Національного банку, а також подальшому розвитку ринків капіталу України.

Голова Національного банку України Яків Смолій зазначив: «Створення можливості для проведення розрахунків за операціями з державними цінними паперами у гривні через систему Clearstream є значним кроком у перетворенні України на повноцінного учасника глобальних ринків капіталу. Інтеграція України до світової фінансової системи допоможе збільшити приплив іноземного капіталу до української економіки і посилити фінансову стабільність».

категорії
Економіка

Публікації по темі