Україна та Чехія можуть налагодити спільне військово-промислове виробництво

Серед потенційно важливих напрямків є співпраця з Чехією у військово-промисловій сфері.

Серед потенційно важливих напрямків є співпраця з Чехією у військово-промисловій сфері.

Про це пише Урядовий портал.

Чехія є однією з небагатьох країн світу, яка зняла всі бар’єри на поставки Україні озброєнь і входить до четвірки держав світу (разом із Великою Британією, Канадою, Францією), які дають спецекспортерам України ліцензії на операції зі зброєю і товарами подвійного призначення.

«В Україні є багато підприємств, які виробляють продукцію для військово-промислового комплексу, ми готові до співпраці з відповідними чеськими партнерами і знаємо про плани окремих чеських компаній працювати у цій сфері в Україні, і вітаємо ці плани, зокрема – щодо будівництва в Україні заводів та підприємств», – підкреслив Олексій Гончарук.

Прем’єр-міністр України також відзначив важливість співпраці в енергетичній сфері.

«Україна продовжує інтеграцію до європейської спільноти на багатьох рівнях, це зафіксовано у відповідних документах. Запевняю, що до 2023 року ми синхронізуємо енергомережу України та ЄС. Це актуальний план, ми його підтверджуємо та маємо намір його успішно реалізувати», – підкреслив Олексій Гончарук.

Разом із тим Прем’єр-міністр України зауважив тривожну ситуацію з енергетичною безпекою у Європі, що склалася навколо ініціативи «Північний потік-2».

«Північний потік-2» – політичний проект, який стратегічно спрямований на посилення залежності європейських країн від Росії і безперечно призведе до зменшення енергетичної безпеки та енергетичної стабільності у всій Європі. Крім того – це дуже небезпечний прецедент, який матиме дуже погані наслідки для усіх», – наголосив Прем’єр-міністр України.

Очільник Уряду України нагадав про рекордні обсяги взаємної торгівлі між Україною та Чехією.

«Торгівля між Україною та Чехією досягла рекордних значень за всі роки незалежності: за 8 місяців 2019 зовнішньоторговельний оборот склав рекордні $1,4 млрд та зріс на майже 14%. Ми готові зі свого боку збільшувати ці показники, і сподіваюся, що з боку чеського бізнесу буде так само як щодо торгівлі, так і щодо інвестицій в Україну. Уряд зі свого боку буде готовий усіляко допомагати», – підкреслив Олексій Гончарук.

категорії
Економіка

Публікації по темі