“Україна веде переговори про постачання газу зі США – Коболєв”, – Андрій Коболєв

Україна може отримати поставки американського газу.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив, що Україна може отримати поставки американського газу.

Про це Коболєв розповів в інтерв’ю “Голосу Америки”.

“Ми ведемо перемовини з цього приводу”, – сказав Коболєв у відповідь на питання про можливості отримання газу зі США.

“І я мушу сказати, що цього разу ми підійшли до цього питання дуже близько. Це ще не остаточне рішення, але зацікавленість з обох боків є” – заявив він.

“Я сподіваюся, що найближчим часом ця зацікавленість трансформується в конкретні потоки газу”, – додав Коболєв.

Нагадаємо, як повідомляли, Уряд та Нафтогаз погодили зменшення регульованої ціни на газ для населення та теплової генерації на травень поточного року до 8247 грн за тис. куб. м.

За дорученням Кабінету Міністрів України (КМУ), НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна). Такий підхід і такий рівень ціни були узгоджені сьогодні на нараді за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва.

Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19 жовтня 2018 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

категорії
Економіка

Публікації по темі