Україна втратила близько 10 мільярдів через тіньовий ринок нафтопродуктів, – асоціація

Нафтогазова асоціація України оцінює втрати державного і місцевого бюджетів у 2018 році від тіньового ринку нафтопродуктів у 10 мільярдів гривень.

Нафтогазова асоціація України оцінює втрати державного і місцевого бюджетів у 2018 році від тіньового ринку нафтопродуктів у 10 мільярдів гривень.

Про це повідомила президент асоціації Неля Привалова на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

За її словами, вирішити цю проблему може посилення заходів із контролю обігу нафтопродуктів. Зокрема – введення ліцензування і посилення відповідальності за незаконні операції з торгівлі і зберігання палива.

У зв’язку з цим вона закликала Кабінет міністрів не затягувати з прийняттям підзаконних актів для введення ліцензування.

За її словами, якщо підзаконні акти не затвердять своєчасно, то може виникнути ризик, коли старі норми законів вже не працюють, а нові ще не вступили коректно в роботу. У зв’язку з цим може виникнути “ситуація певного правового колапсу”, підкреслила вона.

Також президент асоціації додала, що дії уряду щодо даних реформ можна назвати “маркером зрілості і готовності до впровадження системних, комплексних, цивілізованих реформ”.

“Вони (дії – ред.) забезпечать безпеку життя, здоров’я громадян і навколишньої інфраструктури, рівні умови на ринку для бізнесу, стійкості ринку нафтопродуктів, невідворотності покарання за нелегальну діяльність, наповнення бюджету податками, а також фінансування за рахунок отримання додаткових коштів інфраструктури населених пунктів , ремонту доріг і створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів “, – додала Привалова.

За оцінкою асоціації, наразі в Україні нелегально працює мінімум 1,5 тис. заправок, через які щомісяця реалізується до 40 тис. тонн палива. Тіньовий ринок у сегменті дизпалива становить близько 20%, скрапленого газу – 50%.

категорії
Економіка

Публікації по темі