Україна заповнила підземні сховища газу на 42%

Раніше «Нафтогаз» попередив про небезпеку недобору запасів газу на зиму.

Станом на 22 червня 2019 року обсяг газу в підземних сховищах України (ПСГ) збільшився до 13,002 млрд кубометрів.

Про це свідчать дані «Укртрансгаз».

Згідно з даними на 22 червня в Україну за добу надійшло зі Словаччини — 38,43 млн кубометрів, з Угорщини — 11,29 млн кубометрів, з Польщі — 3,96 млн кубометрів газу. При цьому зі сховищ газ протягом звітних діб не обиралась.

Таким чином, українські ПСГ станом на 22 червня заповнені на 42%.

Раніше «Нафтогаз» попередив про небезпеку недобору запасів газу на зиму.

В самому «Укртрансгазі» звернулися до Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) з проханням переглянути умови кредитних угод за проектом модернізації газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород (УПУ) з-за критичного фінансового становища. Також заявляли про можливу зупинку роботи ГТС з-за боргів перед постачальниками.

Варто нагадати, що НАК «Нафтогаз України» вирішив знизити ціни на газ для промислових споживачів у липні 2019 року на 13% порівняно з червнем.

Нагадаємо, Москва готова зберегти транзит газу після 2019 року в разі врегулювання суперечок між Газпромом і Нафтогазом. Перший заступник глави апарату уряду РФ Сергій Приходько заявив, що Москва готова зберегти транзит газу через територію України на економічно рентабельних умовах і в разі справедливого врегулювання суперечок між Газпромом і Нафтогазом. Про це він розповів журналістам у неділю, 23 червня.

категорії
Економіка

Публікації по темі