Україна здатна імпортозамінити 800 тис. тонн добрив, які отримувала з Росії

Українські виробники готові наростити власні потужності.
Джерело: www.unn.com.ua

Вітчизняні виробники готові поставити 800 тис. тонн мінеральних добрив, які раніше Україна отримувала з Росії. Тобто підстав очікувати дефіциту добрив у 2-му півріччі 2019-го немає.

Про це повідомляє прес-служба Федерація роботодавців України.

Наразі всі українські заводи, за винятком Одеського припортового, працюють стабільно і їх виробничих потужностей достатньо для виконання всіх замовлень в зазначених обсягах.

Заступник директора Одеського припортового заводу Степан Кімінчіджі заявив, що підрозділи заводу з виробництва аміаку і карбаміду простоюють з квітня 2018 року, і на даний момент працює комплекс з перевалки транзитного аміаку потужністю близько 2,3 млн тонн/рік. За його словами, уповноваженими органами заводу було прийнято рішення про укладення договору на давальницьких умовах з переробки газу для часткового запуску виробництва.

Натомість Президент АТ «Украгрохімхолдинг» Сергій Лісковський повідомив, що компанія має намір запустити свої потужності на 100% з 25 липня.

Як повідомляє ФРУ, зусиль вітчизняних виробників буде достатньо, аби не допустити дефіциту.

«До кінця року, відповідно до планів вітчизняних заводів, буде поставлено близько 2 млн тонн азотних добрив і порядку 330-350 тис. тонн складних фосфорних добрив . Цієї кількості, з урахуванням того, що за останній час (станом на середину липня ) імпорт фосфорних добрив в Україні становить понад 600 тис. тонн, з лишком вистачить для посівної кампанії і ще щось залишиться на весну», – заявив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

До того ж, вітчизняні виробники можуть без додаткових інвестицій наростити випуск до 450 тис. тонн добрив на рік.

Нагадаємо, у січні–травні 2019 року експорт товарів підприємствами Львівської області становив 902,8 млн дол.,а  імпорт – 1181,8 млн дол. Порівняно з цим ж періодом минулого року експорт зріс на 20,9%, імпорт – на 13,7%

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 158 країн світу. Найбільші частки експортованої продукції припали на Польщу (22,5% від загальнообласного експорту) та Німеччину (12,3%). Експорт товарів у країни Європейського Союзу становив 679,9 млн дол. (75,3%) та збільшився порівняно з січнем-травнем 2018 року на 11,3 %.

категорії
Економіка

Публікації по темі