Українці можуть обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла

Це дозволить платити винятково за власним лічильником

Відтепер українці можуть обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла.

Встановлення розподільного обліку теплової енергії дасть можливість кожному українцю заощаджувати споживання тепла і платити винятково за власним лічильником. Вибір споживачами оптимальної системи індивідуального обліку здійснюється за технічної можливості інженерних систем й економічної доцільності для кожного будинку.

Таку інформацію повідомив Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Пише «Урядовий кур’єр».

Відповідна постанова розроблена Мінрегіоном для того, аби виконати умови передбачені Законом «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Геннадій Зубко пояснив, що раніше індивідуальний (поквартирний) облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення, а мешканці старих будинків, де відсутня технічна можливість встановити індивідуальний лічильник, сплачували за обсяг тепла, яке споживала вся будівля, за комерційним будинковим вузлом ділилася пропорційно площі на всіх. І всі платили однаково.

«Відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку) або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці) зможуть регулювати температуру в своїх помешканнях, заощаджувати тепло і платити виключно за власним лічильником, а не за перевитрати недбалого сусіда. Доплата складе лише за обігрів загальних місць користування та допоміжних приміщень відповідно до площі їх квартири. Це загально-європейська практика», – наголосив Геннадій Зубко.

Для системи обліку за допомогою приладів-розподілювачів необхідно, щоб їх встановили не менше як 50% мешканців багатоквартирного будинку. Оплата встановлення такої системи здійснюється коштом споживачів – власників квартири.

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі