Українці платитимуть менше податків із зарплат

Нардепи пропонують змінити ставку податку на доходи фізичних осіб

Народні депутати пропонують внести зміни до Податкового кодексу України, а саме змінити ставку податку фізичних осіб, та оподаткування підприємств.

Відповідний законопроект опублікований на сайті ВРУ.

Законопроектом пропонується підвищити ставку податку на доходи фізичних осіб для осіб, які отримують дохід у розмірі, що перевищує 10 мінімальних заробітних плат, до 27%, та знизити ставку ПДФО, доходи яких не перевищують 5 мінімальних заробітних плат з 18% до 9%.

Також до кінця року пропонується звільнити від оподаткування доходи фізичних осіб на утримання яких є малолітні діти, діти-сироти або діти з інвалідністю.

Окрім того, проект передбачає звільнення платників податків єдиного податку першої та другої групи від обов’язку сплати єдиного податку за час вимушеної втрати економічної активності.

Паралельно з цим до кінця року проектом зменшується ставка податку на прибуток для мікро-підприємств та малих підприємств з 18% до 9%. Оподаткування середніх підприємств залишається без змін, а для великих підприємств ставка такого податку, у разі прийняття законопроекту, збільшиться до 27%

Також пропонується зменшити ставку податку на додану вартість для високотехнологічних товарів з 20% до 7%

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що втрати держави спричиненні зменшенням податкового навантаження на доходи, що не перевищують п’ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, будуть перекриті за рахунок пропорційного збільшення навантаження на доходи, що в десять та більше разів перевищують рівень мінімальної заробітної плати.

Законопроект зареєстрований Василевською-Смаглюк Ольгою, депутатом політичної партії «Слуга народу»

Варто зазначити, раніше Зеленський заявляв про те, що всі держслужбовці отримуватимуть зарплату не більше 47 тис гривень.

категорії
ЕкономікаНовиниПолітика

Публікації по темі

Новини