Українці вивели з банків 2,75 мільярда за місяць — НБУ

Основні причини виведення коштів — панічні настрої через карантин та коронавірус.

Протягом березня обсяг коштів українців на гривневих рахунках у банках знизився на 0,8%, або 2,752 мільярда гривень. Основні причини виведення коштів — панічні настрої через карантин та коронавірус.

Такі дані наводить Експертна платформа НБУ за підсумками місяця.

Динаміка грошей українців на банківських рахунках протягом місяця була неоднорідною. На початку місяця, коли запровадили карантинні заходи, у Нацбанку фіксували незначний ажіотаж — населення знімало гроші з банківських рахунків.

Протягом 2-24 березня з банків зняли загалом 2% гривневих вкладів та 0,2% вкладів в іноземній валюті.

«Як свідчить оперативний моніторинг Національного банку, скорочення залишків коштів на рахунках фізичних осіб взагалі припинилося після 25 березня. Вклади в національній валюті за останні 7 днів березня навіть зросли на 4 млрд гривень», — повідомляють експерти Нацбанку.

Обсяг валютних вкладів наприкінці березня майже не змінювався після незначного відтоку у другій декаді березня.

«Ситуація істотно відрізняється від гострих фаз попередніх криз. Зокрема, тільки у серпні 2014 року скорочення залишків коштів у національній валюті становило 1,44%, а в іноземній валюті — 3,11%», — зазначають у Нацбанку.

Нацбанк заборонив банкам вводити обмеження за депозитами, термін яких закінчився. Про це раніше заявив голова НБУ Яків Смолій під час брифінгу про роботу банківської системи і фінансових ринків.

Вимушений карантин викликав панічні настрої у населення. Фінустанови намагаються заспокоїти своїх клієнтів, деякі вже почали підвищувати ставки за депозитами.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі