“Українцям нарахували “зайвих” субсидій на 5 мільярдів”, – Андрій Рева

Станом на 1 липня 2018 року нараховано «зайвої» субсидії 5 мільярдів гривень.

Через завищені соціальні нормативи споживання комунальних послуг за перше півріччя було нараховано 5 млрд грн “зайвих” субсидій

Про це повідомив Андрій Рева, Міністр соціальної політики, під час Години запитань до уряду в парламенті.

Міністр зазначив, що станом на 1 липня 2018 року нараховано «зайвої» субсидії 5 мільярдів гривень. “Коли приймаються урядові рішення щодо соціальних норм споживання газу, ми завжди виходимо з тих фактів, які маємо за результатами опалювального сезону. У 2016 році “зайвої” нарахованої субсидії, в тому числі по газу, було списано 15 мільярдів гривень за рахунок завищених соціальних нормативів. У 2017 році “зайва” нарахована субсидія становила 8 мільярдів гривень після перегляду нормативів. Станом на 1 липня 2018 року було нараховано зайвої субсидії 5 мільярдів гривень”, – повідомив Андрій Рева.

Підсумовує, що з державного бюджету проходять виплати споживання, не передбачені пільгами. «Якщо ми хочемо, щоб у нас раціонально використовувалися ресурси, нам потрібно давати реальні норми споживання, а не ті, які були встановлені багато років тому. Тому цей контрольований процес і обґрунтований з точки зору реальних норм споживання”, – додав Міністр соцполітики.

Зазначимо, проект державного бюджету на 2019 рік передбачає скорочення витрат на виплату субсидій для населення на оплату житлово-комунальних послуг на 15,9 мільярда гривень – до 55,1 мільярда гривень, у порівнянні з держбюджетом на 2018 рік.

Нагадаємо, з жовтня 2018 року сім’ї отримують допомогу з урахуванням доходів за перші 6 місяців 2018 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі