Українська економіка скоротиться на 5.0% у 2020 році

Українська економіка скоротиться на 5.0% у 2020 році, але відновить зростання на рівні близько 4% у наступні роки.

Унаслідок карантинних обмежень для подолання пандемії та глобальної кризи українська економіка скоротиться на 5.0% у 2020 році, але відновить зростання на рівні близько 4% у наступні роки.

Про це йдеться в прогнозі Національного банку, оприлюдненому в щоквартальному інфляційному звіті.

«Негативний вплив запроваджених карантинних заходів на українську економіку буде відносно короткостроковим, але досить потужним та проявиться через скорочення зовнішнього попиту, зменшення ділової активності, споживання та зайнятості населення.», -зазначається у звіті Національного банку.

За оцінками НБУ, вплив цих чинників на економіку буде найвідчутнішим упродовж ІІ кварталу цього року. Скасування карантинних обмежень зумовить досить швидке відновлення української економіки в другому півріччі 2020 року. Цьому сприятиме також м’яка фіскальна та монетарна політика.

Збільшення урядом бюджетних видатків на подолання кризи і заходи НБУ з підтримки позичальників та кредитування бізнесу дадуть змогу зменшити негативний вплив пандемії на економіку.

Також Національний банку переглянув прогноз дефіциту поточного рахунку на 2020 рік у бік зменшення.

«У поточному році дефіцит поточного рахунку становитиме 1.7% ВВП. Обсяги імпорту товарів та послуг в Україну скоротяться суттєвіше за обсяги експорту. В умовах карантинних обмежень по всьому світу та падіння цін на світових ринках Україна зменшить обсяги закупівель енергоносіїв і більшості товарів не першої необхідності. Негативні наслідки пандемії для експорту будуть слабшими з огляду на очікуване збереження попиту на продовольство. Водночас зниження переказів від трудових мігрантів буде з надлишком компенсоване скороченням витрат українців на закордонні подорожі.», – зазначається у прогнозі НБУ.

Після відновлення економічної активності у світі та в Україні дефіцит поточного рахунку знову розшириться. Це буде зумовлено очікуваним зниженням надходжень від транзиту газу, а також реалізацією відкладеного попиту населення на споживчі товари і бізнесу – на інвестиційний імпорт. Утім, показник дефіциту залишатиметься на рівні 3–4% ВВП, як і передбачалося січневим прогнозом НБУ.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі