Українські банки потрібують у докапіталізації

НБУ оприлюднив результати першої щорічної оцінки стійкості банків, яку проводили з квітня 2018 року.

За результатами оцінки якості активів та стрес-тестування за базовим макроекономічним сценарієм на 2018 рік виявлено потребу у капіталі для восьми банків на загальну суму 6.1 млрд грн.

Про це повідомили на офіційному сайті Національного банку України.

Протягом дослідження 56 невеликих банків оцінювалися за якістю активів і прийнятності забезпечення, а 24 найбільших банків проходили ще стрес-тестування. Стрес-тестування проводилося за двома макроекономічними сценаріями – базовим на несприятливим.

“За результатами оцінки якості активів і стрес-тестування згідно з базовим макроекономічним сценарієм, на 2018 рік виявлено потребу в капіталі для восьми банків на загальну суму 6,1 млрд гривень. Ці банки зобов’язані виконати програми капіталізації до кінця року. За несприятливим сценарієм, ще п’ять банків вимагають капіталізації. Загальна потреба в капіталі 13 банків за несприятливим сценарієм становить 42,1 млрд гривень. Для покриття потреби в капіталі за несприятливим сценарієм банки повинні розробити і виконати плани реструктуризації до кінця 2019 року», – йдеться в повідомленні.

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова зазначила, що це невелика сума порівняно із 220 млрд грн, яка сформувалася за результатами стрес-тестів у 2015 році.

До кінця жовтня планують затвердити програми капіталізації і плани реструктуризації, які подали вже усі банки.

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі