Українські та білоруські компанії підписали контрактів більш ніж на $100 млн

Загальна сума підписаних контрактів склала $101,54 млн.

Білоруські та українські компанії, підприємства, організації на першому Форумі регіонів України та Білорусі, який триває в Гомелі, підписали контракти більш ніж на $100 млн.

Про це заявив Володимир Улаховіч, голова Білоруської торгово-промислової палати, повідомляє білоруське  інформагентство Белта.

«Загальна сума підписаних контрактів склала $101,54 млн. Це дуже хороший портфель, який вдалося сформувати під час форуму», – передають в повідомленні слова Володимира Улаховіча.

Він додав, що нові контракти укладені практично в усіх основних галузях. «У їх числі – машинобудування, нафтохімія, текстильна промисловість. Це ціла низка підприємств, які вже традиційно працюють на українських ринках, проте є і нові партнери, нові контракти і угоди», – зазначив Володимир Улаховіч.

Як уточнили в прес-службі концерну «Белнефтехим», контракти майже на $70 млн з українськими партнерами підписали підприємства білоруського нафтохімічного комплексу.

Зокрема, договори на виконання робіт з капітального ремонту нафтових і газових свердловин і робіт з гідророзриву пласта на родовищах ДК «Укргазвидобування» на суми 1,9 млн євро і 8,5 млн євро підписали Олександр Ляхов, генеральний директор «Белоруснефть», і Олег Прохоренко, глава правління «Укргазвидобування».

Найбільший дистриб’ютор продукції білоруської нафтохімії в Україні «БНХ Україна» підписав з ПАТ «Миронівський хлібопродукт» меморандум на поставку білоруських добрив у 2018–2019 роках на суму до $8 млн.

Крім того, з АТ «Банк Кредит Дніпро» підписано рамковий контракт з надання кредитного забезпечення товарообігу на суму $50 млн.

У білоруському концерні відзначили, що Україна – один з найбільших зарубіжних партнерів «Белнефтехиму». У 2017 році товарообіг концерну з українськими організаціями склав $2,3 млрд і виріс відносно до 2016 року на 8,8%. За вісім місяців поточного року товарообіг збільшився на 16,9% і склав $1,85 млрд. Забезпечено позитивне сальдо в розмірі $1,8 млрд. Основу експорту в Україну склали поставки нафтопродуктів, добрив, шин, поліетилентерефталату, поліефірних ниток і нетканих матеріалів, алкідних смол.

категорії
Економіка

Публікації по темі