Укренерго досягло найвищого показника виконання інвестпрограми за останні роки

В інвестиційній програмі на 2019 р заплановано капітальних інвестицій на 3,3 млрд грн.

Рівень виконання Укренерго інвестиційної програми у 2018 році склав 96%.

Повідомляє прес-служба компанії.

Фактично було забезпечено фінансування об’єктів реконструкції та будівництва на суму 2,8 млрд грн, освоєно 2,7 млрд грн та введено в експлуатацію об’єктів на 1,9 млрд грн.

Найвищого за останні 5 років показника виконання інвестпрограми було досягнуто за рахунок кількох ключових факторів. Зокрема, у 2018 р. було об’єднано у єдину інвестиційну вертикаль підрозділи з капітального будівництва, моніторингу виконання інвестиційної програми, закупівель та офіс управління проектами. Також суттєвими факторами стало вдосконалення бізнес-процесів у сфері закупівель і капітального будівництва та новий менеджмент цих підрозділів.

Ключовими проектами, реалізованими у 2018 році, є реконструкція підстанції ПС 750 кВ “Київська” зі встановленням другого автотрансформатора (АТ) 750 кВ (перший пусковий комплекс), реконструкція підстанції 220 кВ «Березань» у Миколаївській області, реконструкція підстанції ПС 750 кВ “Вінницька” зі встановленням АТ-4 330 кВ, будівництво волоконно-оптичної лінії зв’язку на ділянці Трипілля–Канів–Черкаси–Кременчук. Крім цього, велась реконструкція ПС 400 кВ «Мукачеве» зі встановленням АТ-4, ПС 330 кВ «Кременчук» з підключенням АТ-4 тощо.

Реалізація цих та низки інших інвестиційних заходів спрямована на підвищення рівня надійності та безпеки електропередачі відповідно до європейських вимог, які ставляться при інтеграції енергосистеми України до ENTSO-E, а також дозволяє отримати новий імпульс розвитку «зеленої» генерації та економічного розвитку регіонів.

«Організаційні зміни, проведені протягом року, дозволили отримати такий результат. І в наступному році ми націлені на ще більші результати — в  Інвестиційній програмі на 2019 р. заплановано капітальних інвестицій на 3,3 млрд грн. Для виконання стратегічних цілей, які стоять перед компанією в частині модернізації, автоматизації підстанцій та нового будівництва енергооб’єтів, в Укренерго є всі необхідні фінансові джерела та організаційні  можливості. При цьому перевага надаватиметься кредитному фінансуванню для зменшення навантаження на тариф», – зазначив Володимир Кудрицький – заступник директора з інвестицій Укренерго.

Довідка

ДП «НЕК «Укренерго» – енергетична компанія з функціями оперативно-технологічного управління Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС) та передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до регіональних електромереж енергопостачальних компаній (обленерго). До складу Компанії входять 8 енергосистем, що охоплює всю територію України, а команда налічує  понад 9 тис. співробітників.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України та Організація економічного співробітництва та розвитку за підтримки Мінекономрозвитку проведуть дослідження системи корпоративного управління Укренерго.

категорії
Економіка

Публікації по темі