«Укрнафта» перемагає Російську Федерацію в міжнародному арбітражі

Арбітражний суд ухвалив рішення стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ «Укрнафта» 44,4 млн доларів.

В п’ятницю, 12 квітня, арбітражний суд ухвалив рішення стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ «Укрнафта» 44,4 млн дол. компенсації за експропріацію майна ПАТ «Укрнафта» в анексованій Російською Федерацією Автономній Республіці Крим.

Про це повідомляє прес-служба “Укрнафти”.

У квітні 2014 року, невдовзі після анексії АР Крим Російською Федерацією, незаконні збройні формування держави-агресора захопили адміністративні приміщення і 16 автозаправних станцій ПАТ «Укрнафта». Усі спроби ПАТ «Укрнафта» повернути контроль над захопленими адміністративними приміщеннями і АЗС (включно з продуктовими крамницями, обладнанням і відповідними дозволами і ліцензіями)  через звернення до запроваджених державою-агресором «правоохоронних органів» виявились марними.

У жовтні 2014 року ПАТ «Укрнафта», керуючись положеннями ч. 1 ст. 9 Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій («Угода»), повідомило державу-агресора – Російську Федерацію – про порушення прав ПАТ «Укрнафта». Російська Федерація проігнорувала повідомлення ПАТ «Укрнафта» про наявність спору за Угодою.

Рішенням від 26 червня 2017 року арбітражний суд визнав наявність у нього юрисдикції розглядати спір за Угодою.

Російська Федерація оскаржила зазначене рішення до Верховного Суду Швейцарії, але останній рішенням від 16 жовтня 2018 року відхилив позов Російської Федерації. При цьому Верховний Суд Швейцарії погодився з арбітражним судом у тому, що ПАТ «Укрнафта» є інвестором за Угодою, а майно ПАТ «Укрнафта» на території АР Крим – інвестиціями. 12 квітня 2019 року арбітражний суд своїм рішенням стягнув з Російської Федерації на користь ПАТ «Укрнафта» 44 455 012,00 дол. США компенсації за експропріацію інвестицій ПАТ «Укрнафта» на території АР Крим, а також понад 3,5 млн дол. США арбітражних витрат.

На суму компенсації згідно з рішенням арбітражного суду нараховуються відсотки, починаючи з 22 квітня 2014 року. Станом на квітень 2019 року розмір нарахованих відсотків становить понад 5,5 мільйонів дол. США.

Позитивного рішення арбітражного суду ПАТ «Укрнафта» змогло досягти за загального сприяння міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта», які не лише допомогли у виборі способу захисту порушених прав, а й сприяли ПАТ «Укрнафта» в оплаті арбітражних витрат. Крім того, спільний розгляд аналогічних справ ПАТ «Укрнафта» (справа № 2015-34) і ТОВ «Стабіл» та інших (справа № 2015-35) дозволив ПАТ «Укрнафта» зменшити витрати на арбітражне провадження.

Нагадаємо, що ПАТ «Укрнафта» інформувала про те, що 1 кварталі 2019 року сплатила до бюджетів усіх рівнів податків на суму 3,6 мільярда гривень, у тому числі 13 мільйонів у рахунок погашення простроченого податкового боргу. Водночас, ця сума покриває всього лиш 0,08% наявного податкового боргу компанії.

категорії
Економіка

Публікації по темі