“Укрнафта” сплатила до бюджету 2 мільярди ренти

Найбільші надходження від ренти "Укрнафти" традиційно отримали громади Сумської, Івано-Франківської та Полтавської областей.

За перший квартал 2019 року ПАТ “Укрнафта” сплатило 1,96 мільярдів гривень рентної плати до бюджетів усіх рівнів, що на 11% перевищує аналогічний показник І кварталу 2018 року (1,76 мільярда).

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Так, до місцевих бюджетів за звітний період надійшли 97,9 млн грн відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату. Найбільші надходження від ренти “Укрнафти” традиційно отримали громади Сумської, Івано-Франківської та Полтавської областей.

Варто додати, що надходження від рентної плати до місцевих бюджетів залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні та використовуються громадою переважно для реалізації локальних інфраструктурних та соціальних проектів.

У компанії зазначили, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти й газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів.

Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газ.

Довідка

“Укрнафта” – найбільша нафтовидобувна компанія України. Частка товариства у загальнодержавному видобутку нафти з газовим конденсатом за результатами 2018 року становила 63,6%, частка у загальному видобутку газу – 5,5%. На балансі підприємства перебуває 28 бурових установок, 1928 нафтових і 165 газових свердловин. Компанія володіє 537-ма АЗС майже в усіх регіонах України.

Нагадаємо, що ПАТ «Укрнафта» інформувала про те, що 1 кварталі 2019 року сплатила до бюджетів усіх рівнів податків на суму 3,6 мільярда гривень, у тому числі 13 мільйонів у рахунок погашення простроченого податкового боргу. Водночас, ця сума покриває всього лиш 0,08% наявного податкового боргу компанії.

категорії
Економіка

Публікації по темі