«Укрнафта» сплатила в бюджет 3 мільярда рентної плати

ПАТ «Укрнафта» за п'ять місяців сплатило до державного та місцевого бюджетів майже 3,3 млрд грн рентної плати.

ПАТ «Укрнафта» за п’ять місяців сплатило до державного та місцевого бюджетів майже 3,3 млрд грн рентної плати.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«За п’ять місяців до бюджетів усіх рівнів Укрнафта сплатила 3,28 млрд грн рентної плати, у тому числі 163,8 млн грн на місцеві бюджети», — йдеться в повідомленні.

За травень цього року від Укрнафти до державного та місцевих бюджетів різних рівнів надійшло 668,9 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями — це на 6% більше за аналогічний показник минулого року (631,2 млн грн).

Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти і газу, 33,4 млн грн з усієї суми надійшло в обласних, районних і місцевих бюджетів різних рівнів.

У річному плані Укрнафти передбачено, що протягом 2019 року компанія сплатить 7,3 млрд грн ренти, а, отже, до бюджетів областей, районів і громад повинні надійти близько 365 млн грн доходів від рентних платежів.

Як повідомлялося, принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти і газу передбачає перерахування 95% рентних платежів у загальний фонд держбюджету, а 5% – у місцеві бюджети. При цьому 2% доходів від ренти направляються у районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення і бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів.

категорії
Економіка

Публікації по темі