“Укрнафта” за перший квартал 2019 року не покрила й відсотка з усього податкового боргу

"Укрнафта" сплатила всього 0,08% з усього податкового боргу.

ПАТ «Укрнафта» інформує про те, що 1 кварталі 2019 року сплатила до бюджетів усіх рівнів податків на суму 3,6 мільярда гривень, у тому числі 13 мільйонів у рахунок погашення простроченого податкового боргу. Водночас, ця сума покриває всього лиш 0,08% наявного податкового боргу компанії.

Про сплату податку йдеться у прес-релізі компанії.

У 1 кварталі 2019 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до бюджетів усіх рівнів податків на суму 3,6 млрд грн. Сума податкових платежів за звітний період перевищила відповідний показник 2018 року на 9,1% (3,3 млрд грн). До суми сплачених податків входять 13 млн грн, які компанія сплатила в рахунок погашення простроченого податкового боргу.

Водночас, як свідчать дані ДФС, Укрнафта з середини червня до початку 2019 року наростила податковий борг перед держбюджетом на 1,62 млрд грн – до 14,609 млрд грн. Загальний борг ПАТ “Укрнафта” сягнув 16,4 млрд грн. Це 16% усього податкового боргу в країні.

Відповідно до вище навдених даних, за перший квартал 2019 року “Укрнафта” сплатила всього 0,08% з усього податкового боргу. При цьому, компанія називає погашення цього боргу пріоритетом номер один на 2019 рік.

Окрім того, за словами виконавчого директора Групи Нафтогаз Юрія Вітренка кореспонденту Укрінформу, загалом податковий борг може бути вдічі вищим. “Ми розуміємо серйозність проблеми з податковим боргом Укрнафти. За розрахунками, він може сягати приблизно 30 млрд грн. Ми розуміємо, що для держави важливо, щоб цей борг був погашений зі штрафами і пенями, які становлять більшу частину цієї суми. Ми не можемо не вітати прагнення Укрнафти нарешті погасити цей борг”, – заявив Юрій Вітренко.

Якщо порівнювати квартальне погашення боргу до неофіційних даних “Укрнафти”, наведених виконавчим директором, то вони складають 0,04%.

Водночас, на позачергових загальних зборах 28 березня акціонери схвалили рішення, яке має привести до погашення простроченого податкового боргу «Укрнафти» через придбання НАК «Нафтогаз України» 2,06 млрд м3 газу, що був  закачаний видобувником до підземних сховищ у попередні періоди, а також 2 млрд м3 газу майбутнього видобутку. У свою чергу, «Укрнафта» направить отримані гроші виключно на погашення податкового боргу, а також інших податкових зобов’язань, які виникнуть у процесі виконання угод, що відкриє шлях до збільшення інвестицій, модернізації виробничих активів та сталого зростання обсягів видобутку вуглеводнів. Також «Укрнафта» зможе повністю сплатити податковий борг лише в разі повного виконання угод про купівлю-продаж газу.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що за січень-лютий 2019 ПАТ «Укрнафта» сплатило фактично 1,3 млрд грн рентної плати до бюджетів усіх рівнів, включаючи 64,5 млн грн, що надійшли до місцевих скарбниць.

За січень поточного року компанія сплатила до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 678,5 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями. З них 31,2 млн грн надійшли до місцевих бюджетів різних рівнів. За лютий цей показник трохи зменшився у зв’язку з меншою кількістю календарних днів: 610,8 млн грн надійшли до бюджетів всіх рівнів, 30,5 млн грн з них перераховано безпосередньо до локальних бюджетів різних рівнів.

Довідка

Принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

категорії
БізнесЕкономіка

Публікації по темі