“Укртрансгаз” просить НКРЕКП перевірити несанкціонований відбір газу

За 9 місяців поточного року обсяг газу, витраченого на балансування, складає 1090 млн куб. м газу.

АТ “Укртрансгаз” звернулося до Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), із проханням перевірити 32 операторів газорозподільних мереж (ГРМ) щодо несанкціонованого відбору газу.

Інформацію оприлюднили на сайті “Укртрансгаз”.

Мова йде про таких операторів ГРМ, як Вінницягаз, Дніпрогаз, Дніпропетровськгаз, Донецькоблгаз, Житомиргаз, Закарпатгаз, Запоріжгаз, Івано-Франківськгаз, Київоблгаз, Кіровоградгаз, Коростишівгаз, Кременчукгаз, Криворіжгаз, Лубнигаз, Луганськгаз, Львівгаз, Миколаївгаз, Одесагаз, Рівнегаз, Сумигаз, Тернопільгаз, Тернопільміськгаз, Тисменицягаз, Уманьгаз, Харківгаз, Харківміськгаз, Херсонгаз, Хмельницькгаз, Черкасигаз, Чернівцігаз, Чернігівгаз, Волиньгаз.

«Перед початком опалювального сезону проблема заборгованості з балансування перед оператором ГТС набула критичного характеру. За 9 місяців поточного року обсяг газу, витраченого на балансування, складає 1090 млн куб. м газу (з яких близько 50% є газ, відібраний на ВТВ операторами ГРМ)», – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що станом на кінець вересня накопичений борг за несанкціонований відбір газу сягнув майже 26 млрд грн. З них близько 17 млрд грн (65% від загальної суми боргу) складає заборгованість підприємств, що входять до групи РГК.

Додають: «Оператори ГРМ продовжують несанкціоновано та безоплатно відбирати газ на власні виробничо-технічні витрати (ВТВ), у той час, як державне підприємство Укртрансгаз вимушене закупати необхідні обсяги газу для підтримання ГТС у робочому стані за ринковими цінами, інвестуючи власні кошти» .

Згідно із Законом України «Про ринок природного газу», несанкціонований відбір природного газу є правопорушенням, за вчинення якого передбачене застосування відповідних санкцій, зокрема: попередження про необхідність усунення порушень, штрафу, зупинення дії ліцензії або анулювання ліцензії. Підставою для проведення позапланової виїзної перевірки є подання суб’єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, письмової заяви про здійснення заходу державного контролю.

У зверненні Укртрансгаз попросив Регулятора здійснити позапланові виїзні перевірки зазначених підприємств та повідомити про результати розгляду заяв.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі