Укрзалізниця економить 44 млн грн в місяць на закупівлі пально-мастильних матеріалів

Запровадження нових принципів у системі закупівель дозволило АТ «Укрзалізниця» зекономити в серпні-жовтні 2019 року 130 млн грн.

Запровадження нових принципів у системі закупівель дозволило АТ «Укрзалізниця» зекономити в серпні-жовтні 2019 року 130 млн грн на закупівлі пально-мастильних матеріалів.

повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов на свої сторінці у Facebook.

«У середньому 44 млн грн в місяць ми зекономили на закупівлі пально-мастильних матеріалів. З серпня по жовтень — більше 130 млн грн», — йдеться в повідомленні

У свою чергу директор з питань закупівель компанії Сергій Довгаленко пояснив, що така економія стала можливою завдяки загальним зусиллям та підтримці партнерів і наразі Укрзалізниця змогла стабілізувати запаси та процес відвантаження, істотно поліпшити конкуренцію, знизити маржу та заощадити 91 млн грн у порівнянні не з очікуваною вартістю, а з реальним оптовим ринком залізничного постачання палива. Вдалось також досягнути істотної економії в розмірі 39 млн грн на договорах на постачання моторних мастил, підписаних у вересні, але ціну за якими було згодом понижено в процесі важких та тривалих перемовин.

Світлина від Євгена Кравцова.

Крім того, Укрзалізниця розпочала аналізувати наявність ресурсу, баланс залишків по портфелю контрактів, рівень конкуренції, маржу по підписаних договорах, справедливі ціни на ринку, а також змінила принципи розрахунку очікуваної вартості та істотно поліпшила платіжну дисципліну (оплати проходять через 1-2 робочі дні після отримання податкової накладної.

Нагадаємо, Укрзалізниця впроваджує пілотний проект заправки локомотивів за допомогою паливозаправників. Очікується, що ця новація допоможе усунути передумови для розкрадання дизпального в процесі його переміщення та зберігання.

категорії
Економіка

Публікації по темі