«Укрзалізниця» купуватиме дизпальне за ринковою ціною

Щороку компанія купує приблизно 300 тис. тонн дизпального.

Ціну за 32 тисячі тонн дизельного палива, яка сформувалася під час останніх аукціонів на Prozorro, буде знижено.

Про це повідомила прес-служба ПАТ «Укрзалізниця».

Як зазначила прес-служба, така можливість передбачена Законом України «Про публічні закупівлі» та Договором поставки, який використовується при постачанні дизельного палива.

12 грудня цього року за результатами торгів у системі Prozorro було визначено переможців трьох тендерів на закупівлю 32 тис. тонн дизпального із застосуванням формульного розрахунку його вартості.

Переможцями стали ТОВ «Анвітрейд» (на 12 тис. тонн), ТОВ «Фірма Фідея» (на 10 тис. тонн) і ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна» (на 10 тис. тонн).

Ці три тендери на закупівлю 32 тисячі тонн дизельного палива були оголошені ще 19 жовтня цього року.

Очікувана вартість була встановлена на рівні 34,8 тисячі грн за тонну, що цілком відповідало тодішньому рівню ринкових цін. Проте із зниженням ціни, Укрзалізниця також знижувала очікувану вартість. Останній раз це відбулося 15 листопада 2018 року, коли ціну встановили на рівні 32,5 тисяч грн за тонну з тим, щоб продовжити аналізувати динаміку цін і встановити остаточну ціну ближче до дати тендеру.

Таким чином, 15 листопада, в останній день подання скарг, процедура була оскаржена в АМКУ, у зв’язку з тим, що Законодавство України забороняє вносити зміни до тендерної документації під час оскарження. Розгляд скарги відбувся 30 листопада 2018 року, її не було задоволено.

Щоб уникнути ймовірності подання наступних скарг, Укрзалізниця вже не переносила дату подання пропозицій та не вносила жодних змін. При цьому очікувалось, що під час аукціонів учасники знижуватимуть ціну до актуального ринкового рівня.

«Вартість дизеля має відповідати ринковій, а якщо хтось намагатиметься діяти інакше, безпідставно накручуючи ціну, у нас завжди є право скасувати торги і оголосити нові», – наголосив Євген Кравцов, керівник «Укрзалізниці».

Крім того, керівник «Укрзалізниці» доручив провести службове розслідування дій посадових осіб товариства на предмет наявності порушень законодавства чи ознак зловживання.

категорії
Економіка

Публікації по темі