«Укрзалізниця» планує підвищити вантажні тарифи

Аналітики підрахували втрати для економіки країни від такої ініціативи УЗ.

Підвищення вантажних тарифів ПАТ “Укрзалізниця” буде відкладено на 1 березня.

Про це йдеться у фінансовому плані підприємства на 2019 рік.

Згідно з фінпланом УЗ на цей рік, підвищення тарифів планується провести в чотири етапи: з 1 лютого — на 16,6% (індексується за підсумками 2018-го), з 1 квітня — на 2,5%, з 1 липня — на 2,5%, з 1 жовтня — на 2,5%. Таким чином тарифи до кінця року підвищаться на 25,5%. Тарифи на залізничні перевезення в середньому за рік підвищаться на 19,6% порівняно з 2018-м.

Втім, аналітики підрахували втрати для економіки країни від такої ініціативи УЗ: 16,7 млрд грн ($560 млн за прогнозним курсом долара на 2019 рік). На будівельну галузь, промисловість і сільське господарство це значне навантаження.

Як повідомив директор з економіки та фінансів «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев, підвищення тарифів планували раніше, але здійснення даної ініціативи пригальмували на державному рівні.

Підвищення має схвалити Міністерство інфраструктури України. Згідно з фінансовим планом “Укрзалізниці” на поточний рік запланована індексація тарифів на вантажоперевезення на індекс цін товаровиробників.

Як заявив чиновник, у публічному акціонерному товаристві мали намір впровадити динамічну і прогресивну систему, де зміни тарифів могли б самостійно регулювати державні і приватні представники.

9 грудня 2018 року УЗ були сформовані і виставлені 14 лотів з оренди піввагонів і зерновозів в системі електронних госторгів ProZorro.продаж.

категорії
Економіка

Публікації по темі